China Tenis Tour CTA1000 Guangzhou Huangpu Station sa încheiat cu succes

Pe 31 octombrie, turneul de tenis din China 2021 CTA1000 Guangzhou Huangpu Station și Openul de tenis Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area s-au încheiat cu succes.În timpul evenimentului, comitetul de organizare a evenimentului a integrat în mod inteligent evenimente non-patrimoniale, culturale și creative, catering speciale și evenimente și le-a prezentat online sub forma unui carnaval, adăugând culori strălucitoare stației din Guangzhou Huangpu a turneului de tenis din China în timpul epidemiei. .
antrenament de tenis
Comparativ cu evenimentul CTA800 de anul trecut, stația Guangzhou Huangpu a fost actualizată la evenimentul CTA1000 anul acesta.Cel mai mare punct culminant este îmbunătățirea culturală.De la ceremonia de deschidere a celor 2000 de porumbei ai Asociației Provinciale a Porumbeilor din Guangdong și ai Asociației Porumbeilor din Guangzhou, până la apariția proiectului reprezentativ al Patrimoniului Cultural Imaterial al Provinciei Guangdong „Zmeul Yangjiang” la Școala Internațională de Tenis din Zona de Dezvoltare Guangzhou, până la Terenurile de tenis Lingnan Lion Dance aprind pasiunea jucătorilor, carnavalul de tenis „Guangdong Tennis Happy Guangdong” din Guangdong-Hong Kong-Macao și Salonul cultural de tenis „Net Gravity” sunt interesante online și offline.Produsele culturale și creative ale adolescenților din districtul Huangpu sunt căutate de jucători.

Deși noua epidemie de pneumonie a coroanei a adus mari dificultăți în pregătirea și desfășurarea evenimentului, progresul lin al jocului și integrarea profundă a competiției sportive, bunăstarea publică și industria au făcut ca stația Guangzhou Huangpu a Turului de tenis din China să continue să continue. fi cea mai distinctă și bogată din punct de vedere cultural stație a CTA1000.
mașină de tenis
Pe 31, în ultima zi a competiției, Wu Yibing și Zheng Wu au câștigat ambii campionate de simplu masculin și feminin, iar Sun Fajing/Trigele și Zhu Lin/Han Xinyun au câștigat campionatele de dublu masculin și feminin.Seara, campionii proaspăt eliberați și jucătorii vicecampioni au apărut la spectacolul de apă și vinul de tenis floral de pe malul râului Pearl.Noaptea campionatului, marcând un sfârșit de succes al Marii Ceremonii din Guangzhou a Turului Chinei.
aparat de tenis siboasi
În prima finală de simplu feminin din acea zi, capul de serie numărul 5 Zheng Wushuang a câștigat primul său trofeu de campionat feminin de simplu din China Tennis Tour, iar Gao Xinyu a câștigat locul secund.Ulterior, cei cinci campioni ai Turului Chinei Wu Yibing și Sun Fajing și-au continuat ultima oprire.După ce Linfen s-a întâlnit din nou în finală, în cele din urmă, Wu Yibing a câștigat al șaselea titlu de campionat chinezesc după cum și-a dorit, iar Sun Fajing a câștigat locul secund.

La dublu, Sun Fajing și Wu Yibing s-au întâlnit din nou după o scurtă pauză după finala de simplu masculin.Drept urmare, Sun Fajing/Trigele s-au retras și au câștigat trofeul la dublu masculin;la dublu feminin, campioana apărătoare și cap de serie Zhu Lin/Han Xinyun a câștigat campionatul., Fengshuo/Zheng Wu au câștigat ambele poziții.
antrenor de tenis
Wu Yibing, campionul apărător la simplu masculin la Guangzhou Station și vicecampion la dublu masculin, a declarat că Turul Chinezesc oferă o platformă bună pentru jucătorii chinezi în actuala epidemie.

Turul Chinei a fost fondat în 2020 și este un eveniment IP independent pentru tenisul chinez.Wu Yibing este cel mai mare câștigător al acestui eveniment.Anul trecut a câștigat 3 campionate inclusiv finala.Anul acesta a crescut numărul de campionate la 6. El a spus zâmbind: „Va păstra trofeul de campionat în propria sa cameră de onoare, „Desigur, nu numai trofeul de campionat este cel mai de preț, ci un loc al doilea și al treilea”. medaliile merită, de asemenea, comemorate.”

În competiția de săptămâna trecută, toți maeștrii de tenis care păzesc în prezent țara au participat la competiție, făcând stația Guangzhou Huangpu, care a fost actualizată la evenimentul CTA1000, plină de stele și plină de viață.
aparat de tenis pentru antrenament
Liu Peng, fost secretar de partid și director al Administrației Generale Sportive de Stat, Song Luzeng, Vicepreședinte al OCA și Președinte al Comitetului Sportiv al Comitetului Olimpic Asiatic, Huang Wei, Director adjunct al Centrului de Management al Tenisului al Generalului Sportiv de Stat Administrație, Wang Yuping, secretar al Grupului de Conducere al Partidului și Director al Biroului Sportiv Guangdong, Guangdong Mai Liang, director adjunct al Biroului Sportiv Provincial și președinte al Asociației de Tenis din Guangdong, Ouyang Ziwen, director al Biroului Sportului Guangzhou, Wei Shengfan , președinte al Beijing China Open Sports Management Co., Ltd., și Peng Lingchang, director general, șef adjunct al districtului Huangpu, Guangzhou, directorul Biroului sportiv districtual He Yuhong, director general adjunct Dong Yu al companiei Time China Guangzhou, președinte Wu Yuling al Asociației de Tenis din Macau, președintele de onoare Xu Hongsheng al Asociației de tenis din Guangdong, președintele de onoare Luo Yaohua și alți invitați de seamăa participat la activitățile de după meci și a acordat premii sportivilor câștigători..
antrenament de robot de tenis
Huang Wei, director adjunct al Centrului de Management al Tenisului al Administrației Generale Sportive de Stat, a declarat că stația din China Tour Guangzhou Huangpu din 2020 a câștigat „Premiul pentru contribuție remarcabilă în turneul de tenis din China”, care a pus o bază solidă pentru modernizarea completă a evenimentului CTA1000. la stația Guangzhou Huangpu anul acesta.Sper că Guangdong Tennis Club Luând aceasta ca pe o oportunitate, vom continua să consolidăm cultura tenisului, să construim evenimente de marcă, să cultivăm talentele tenisului și să oferim jucători de nivel înalt care să aducă contribuții remarcabile la dezvoltarea industriei tenisului din China!
aparat de tenis
Mai Liang, director adjunct al Biroului Provincial de Sport din Guangdong și președinte al Asociației de Tenis din Guangdong, a declarat că competiția a durat 8 zile.Cu munca asiduă a concurenților și eforturile comune ale întregului personal și voluntarilor, competiția a fost standardizată, sigură și eficientă.secvenţă.Cu încrederea și grija Centrului de Management al Rețelei Administrației Generale și a Asociației de Tenis din China, evenimentul a fost un succes total, genial, iar efectul de brand a continuat să se extindă.Soluționarea cu succes a Turului Chinei din Guangdong este din nou nu numai sensul promovării de către provincia noastră a construcției unei provincii sportive puternice la un nou nivel, ci și o măsură importantă pentru a găzdui cu succes Guangdong-Hong Kong-Macao Greater 2025. Jocurile Naționale din Bay Area.Este o cerință inevitabilă să fii în fruntea țării și să creăm o nouă glorie în noua călătorie a construirii unei țări socialiste moderne.
dispozitiv de joc de tenis

robot de tenis

Guangzhou Huangpu Station a lansat un raport de transmisie live la scară largă, cu până la 17 transmisii live prin CCTV5, CCTV5+ și Olympic Channel, care a creat o atmosferă bună pentru competiție, a oferit o comunicare de înaltă calitate pentru iubitorii de tenis și a format o cultură puternică a tenisului. .În același timp, Biroul Sportiv Provincial Guangdong, Biroul Sport Guangzhou, Asociația de Tenis Guangdong și Districtul Huangpu din Guangzhou au organizat, de asemenea, diverse forțe pentru a îmbogăți cultura tenisului și pentru a promova dezvoltarea integrării industriale.